Jakiego rodzaju ekrany projekcyjne, sprawdzą się przy kinie domowym?

Podczas zakupu projektora, bardzo często zapomina się o wyborze odpowiedniego ekranu projekcyjnego, a to głównie z tego powodu, iż może wystarczyć nam zwykła biała ściana, aby móc wyświetlić na niej obraz. Warto jednak wiedzieć, że ekran projekcyjny pozwoli nam wyświetlać o wiele lepszej jakości obraz, niżeli na ścianie. Jaki zatem ekran do projektora, okaże się najlepszym wyborem dla naszego kina domowego?

Ekran projekcyjny – przenośny na statywie

Każdego roku, ekrany projekcyjne na statywie zyskują na popularności, a szczególnie wśród tych, którzy pragnąc własnego kina domowego, a zamiast telewizora, stanowczo stawiają na wybór projektora. Otóż rzutnik i wspomniany ekran to możliwość, aby przy niskim wkładzie finansowym, móc oglądać filmy, seriale i transmisje sportowe na obrazie o ponadprzeciętnym rozmiarze. Co więcej, taki model ekrany okaże się idealnym rozwiązanie także dla sal prezentacyjnych, szkoleniowych, wykładowych, czy też lekcyjnych.

Przenośne ekrany projekcyjne, zaopatrzone są w białe matowe powierzchnie, które sprawdzają się nawet podczas silnego oświetlenie, a to chociażby przy oknie, znajdującym się bezpośrednio za ekranem. Często posiadają także czarną ramę, co jest doskonałym ułatwieniem, dla naszego wzroku podczas koncentracji wzroku na wyświetlanym obrazie. W większości przypadków, ekrany są również wyposażone w specjalne nowoczesne układy, które umożliwiają korekcję poziomu obrazu, a przy tym także korygowanie trapezu.

Ekran do projektora rozwijany elektrycznie

Tego typu ekran do projektora, to podstawowy element, jeżeli chodzi o wyposażenie sal wykładowych, czy też konferencyjnych w firmach i biurach. W innych miejscach, jest on nieobowiązkowym dodatkiem, jednak potrafi znacząco poprawić jakość obrazu. Podczas wyboru tego typu ekranu, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na powierzchnię projekcyjną, przejrzystość ekranu, kąt widzenia, a także na inne dodatkowe elementy, które mogą poprawić widoczność ekranu, jak np. czarne ramki.

Jeśli uda się nam wybrać odpowiedni ekran, bardzo często uda się nam znacząco poprawić jakość obrazu, nawet jeśli posiadany przez nas projektor, to urządzenie z niższej półki. Ekrany elektryczne bardzo cenione są przez miłośników seansów filmowych i seriali, którzy z uwagi na najwyższą jakość produktu, maja możliwość wykorzystania pełnego potencjału posiadanego projektora, który pełni rolę kina domowego. Jest to rozwiązanie, które rekomenduje się też użytkownikom konsol do gier, gdyż ci z pewnością będą pod wrażeniem tego, iż mają możliwość patrzenia na obraz gry, który wyświetlany jest na ekranie, którego powierzchnia znacznie przekracza wielkość większości telewizorów, a już na pewno monitorów. Projektor wraz z odpowiednio dobranym ekranem projekcyjnym, to szansa na uzyskanie przynajmniej stucalowego obrazu, a nawet i większego. Dodatkowo, ekrany tego typu są proste obsłudze, a system rozwijania przy pomocy pilota, tylko to potęguje.

Jaki ekran projekcyjny powinniśmy wybrać do kina domowego?

Kluczem jest to, aby współpraca projektora oraz ekranu projekcyjnego do kina domowego, gwarantowała nam wyraźny obraz na dużej powierzchni. Warto postawić tutaj na projektor o krótkiej ogniskowej. Dzięki temu, możliwe jest ustawienie projektora bardzo blisko ekrany, co ma przełożenie na komfort użytkowania. Najczęściej sięgają po to rozwiązanie ci klienci, którzy chcą wykorzystać rzutnik w nieco mniejszych pomieszczeniach. Wówczas, ekran projekcyjny do kina domowego, który ma współpracować z rzutnikiem o krótkiej ogniskowej, swobodnie zamontujemy np. na suficie. Nie ma również żadnych przeszkód, aby zastosować ekran przenośny ustawiany na statywie.

To wszystko może sprawić, że uda się nam uzyskać obraz o rozdzielczości Full HD, 4k, a nawet i 8K. Coraz częściej wybierane są również nowoczesne projektory bezprzewodowe, które to pozwalają na streaking obrazu z dowolnego urządzenia, jak np. smartfon, konsola do gier, czy też innego typu odtwarzacz.