Jak można wykorzystać kalkulator sprowadzania samochodu z USA?

Gdy chce się sprowadzić samochód z USA bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z wszystkich kosztów związanych z takim zakupem. Dopiero po ocenie wszystkich kosztów będzie można ocenić, czy taki zakup będzie rzeczywiście opłacalny. Coraz większa popularność takich zakupów sprawia, że w Internecie można skorzystać z takich narzędzi jak kalkulator sprowadzania samochodu z usa – dostępny choćby na stronach firm zajmujących się obsługą importu.

Co pozwala policzyć kalkulator?

Wykorzystując takie narzędzia jak kalkulator kosztów sprowadzenia samochodu z USA można obliczyć między innymi:

– szacunkowy koszt transportu,

– koszt VAT w zależności od miejsca dostarczenia samochodu,

– cło,

– akcyzę.

Do zalet wykorzystania kalkulatorów wyliczających koszty sprowadzenia samochodu można zaliczyć przede wszystkim możliwość wyliczenia wszystkich wydatków, które trzeba będzie ponieść.

Dlaczego warto znać łączny koszt sprowadzenia samochodu

Przy zakupach samochodów poza granicami kraju trzeba brać pod uwagę, że na łącznych koszt zakupu wpływ nie tylko cena samego samochodu. Nawet przy zakupie samochodu w sąsiednich krajach trzeba brać pod uwagę koszty transportu. Będą one znacznie wyższe przy zakupach samochodów w USA czy Kanadzie, gdzie w grę wchodzi transport morski. Dodatkowo często trzeba również zapłacić za transport wewnątrz wybranego kraju, który pozwala dostarczyć samochód do portu. Im wyższa będzie cena kupionego samochodu, tym wyższe będą koszty związane z koniecznością opłacenia podatku oraz cła.