Jak funkcjonuje długoterminowy wynajem samochodów? Co warto wiedzieć zanim podpiszemy umowę?

Kupno nowego samochodu w salonie za gotówkę może okazać się dość drogim przedsięwzięciem, a w wielu przypadkach dodatkowo będzie to też nieopłacalne. Auto, które opuszcza salon dealera automatycznie traci na wartości, a zatem łatwo dostrzec, że dużą część kosztu stanowi fakt, że to właśnie my będziemy pierwszymi właścicielami danego egzemplarza pojazdu. Z drugiej strony, bardzo popularny zakup auta używanego, wcale nie jest lepszym wyjściem. Znane są bowiem liczne przypadki nieuczciwych praktyk kierowców, cofanie liczników przebiegu oraz ukrywanie usterek to tylko przykłady.

Wybierając alternatywne formy finansowania pojazdów, możemy liczyć nie tylko na sporą oszczędność względem klasycznych rozwiązań. To również idealna szansa, aby skorzystać z wielu dodatkowych korzyści, wynikających z faktu, że to nie my widniejemy jako właściciele danego samochodu, a jedynie jako jego użytkownik. Jednym z takich wyjść, będzie chociażby długoterminowy wynajem samochodów. Zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy z konkretną firmą finansującą, warto zorientować się wcześniej co jest w nam w stanie zaoferować.

Wynajem długoterminowy i korzyści, jakie oferuje

Bez wątpienia, największą zaletą wynajmu długoterminowego są niskie koszty względem tego, że opcja ta oferuje nam korzystanie z zupełnie nowego samochodu. Nie jesteśmy tutaj jednak właścicielem, ja wyłącznie użytkownikiem pojazdu. Mamy jednak naprawdę wiele możliwości, gdyż często to my będziemy decydować o tym, jakie będzie wyposażenie, segment, a także konkretny model naszego samochodu. Co więcej, odpada nam szereg obowiązków, które musielibyśmy wypełniać gdybyśmy zdecydowali się na posiadanie auta na własność. Mowa tutaj o opłaceniu ubezpieczenia, dbaniu o sezonową wymianę ogumienia, części oraz płynów eksploatacyjnych i nie tylko. Naszym jedynym zadaniem jest jedynie tankowanie i pilnowanie limitu kilometrów, który nałożono na nas podczas podpisywania umowy.