Implanty w Warszawie – cennik i inne ważne kwestie, które powinny być nam znajome!

Implanty są często wykorzystywaną metodą do uzupełniania braków, w naturalnym uzębieniu osób. Jako, że jest to sposób, który stosuje się już ponad pół wieku, można powiedzieć, że jest bardzo popularna i najbardziej fizjologiczna. Zanim jednak zdecydujemy się na swoje pierwsze uzupełnienie w formie implantu zębowego, warto dowiedzieć się o nich trochę więcej.

Z pewnością nie jest to rozwiązanie należące do najtańszych, stąd koszty mogą okazać się sprawą decydującą. Warto zorientować się w Internecie, jak prezentują się ceny usług w naszym mieście, gdyż może okazać się, że należy odwiedzić inne miasto. Jeśli mieszkamy zatem w stolicy, wpiszmy w wyszukiwarkę np. implanty warszawa cennik i zorientujmy się, z jakim wydatkiem musimy się liczyć.

Implanty – co warto o nich wiedzieć?

Człowiek jest obdarzony przez naturę w 32 zęby i ta ilość, jest tą minimalną jaka jest nam potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Aktualnie, rośnie grono osób, które doświadczają różnych problemów, dotyczących wad zgryzu. Te często biorą się chociażby z braku miejsca na wszystkie zęby jako, że z powodu ewolucji rozmiar szczęk człowieka stale się zmniejsza. Dziś uznaje się, że już w wypadku posiadania 28 zębów, mamy do czynienia z pełnym uzębieniem.

W wyniku pewnych sytuacji, dochodzi jednak do utraty zębów. Czasami to nieodpowiednia higiena, pewne zaniedbania, a niekiedy i miejscowe oraz ogólne urazy. Jako, że natura nie uznaje pewnych braków, funkcje zębów utraconych muszą przejąć inne, a wówczas pojawiają się miejscowe przeciążenia. Okazuje się też, że podczas utraty każdego zęba, wpływa to nie tylko na te przeciwstawne oraz sąsiadujące.

W wielu przypadkach, brak uzębienia może prowadzić do problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi, ale też do zmian w nerwowo-mięśniowym układzie szyi oraz karku. Zmianie ulegnie także układ ust i wygląd policzków. Wszystko dlatego, iż organizm stara się uzupełniać powstałe luki, za pomocą wysuwania i przesuwania zębów. Kość, na którą fizjologicznie nie są przenoszone siły żucia, po prostu zanika. Staje się ona cieńsza, niższa i o wiele mniej wartościowa, jeżeli chodzi o budowę i kształt. Z biegiem czasu, mogą pojawić się problemy z odtworzeniem utraconego uzębienia. Dziś, implantologia jest metodą najbardziej fizjologiczną, doskonale sprawdzoną i wykorzystywaną powszechnie.

Implant zębowy, czyli dokładnie co?

Implanty zębowe, to nic innego jak sztuczne zamienniki korzenia zęba. Dziś, implanty w dużej mierze tworzy się ze specjalnych stopów tytanu, a przybierają one kształt podobny do walca, który ma porowatą i gwintowaną powierzchnię. Wszczepiony implant, ma za zadanie połączyć się z kością, co nazywa się osteointegracją, a także przenieść siły życia, bezpośrednio na kość.

Czy implantologiczne leczenie, daje nam gwarancje bezpieczeństwa?

Warto wiedzieć, że to całkowicie bezpieczna forma leczenia. Dowodzi temu fakt, iż blisko 98% implantacji kończy się pełnym powodzeniem. W bardzo sporadycznych przypadkach, nie dochodzi tylko do zrostu kości i implantu. Wówczas, koniecznie jest usunięcie takiego implanty, a po okresie gojenia można go już zastąpić nowym. Pamiętajmy jednak o tym, że są to sytuacje wyjątkowo rzadkie, a prowadzą one jedynie to przedłużenia okresu leczenia.