Gdzie szukać pomocy, gdy kogoś z naszych bliskich dosięgnie uzależnienie od narkotyków?

Uzależnienie od narkotyków może dosięgnąć każdego z nas, jak również naszych bliskich. Co robić, gdy tak się stanie? Gdzie szukać pomocy, gdy będziemy chcieli pomóc bliskim? Podpowiadamy!

Uzależnienie od narkotyków – co robić?

Jakie kroki powinniśmy podjąć, gdy odkryjemy, że ktoś z naszych bliskich uzależnił się od narkotyków? Na pewno nie powinniśmy bagatelizować problemu, ponieważ im wcześniej zareagujemy, tym nasza bliska osoba ma większe szanse na wyjście z uzależnienia. Co w takim razie powinniśmy zrobić? Na pewno pierwszym krokiem powinna być szczera rozmowa z daną osobą, ale to nie wszystko, ponieważ warto też pomyśleć o specjalistycznej pomocy. Co więcej, do swojej dyspozycji mamy nawet specjalistyczne punkty, które oferują wsparcie w tego typu przypadkach.

Gdzie zgłosić się po pomoc?

Od razu w głowie pojawia się kolejne pytanie – gdzie w takim razie zgłosić się po pomoc? Na pewno wybór punktu nie powinien być przypadkowy, ponieważ nie wszystkie zapewniają taką samą jakość usług. Jeśli zależy nam na najlepszej pomocy dla bliskiej nam osoby, to powinniśmy stawiać na usługi profesjonalnych ośrodków. Przykładem jednego z nich jest  Ośrodek Terapii Uzależnień Warszawa, który zapewnia wsparcie ze strony wykwalifikowanego i zarazem doświadczonego personelu, który doskonale wie, jak zająć się nie tylko osobą uzależnioną od narkotyków, ale również jej bliskimi. Dlatego, gdy u kogoś z naszych bliskich wystąpi problem uzależnienia od narkotyków, to warto tutaj się zgłosić.