Dywany wełniane – rozmiary dostępne w ofercie

Wełna to materiał, który na dobre zagościł w produkcji dywanów. Jednak sam materiał to nie wszystko, jeśli zależy nam na idealnym wystroju wnętrza. Ogromne znaczenie ma także wielkość samego produktu, na który postawisz. Jak dopasować wielkość dywanu do pomieszczeń w swoim domu?

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się dywany wełniane?

Większość z nas myśląc o dywanie, ma przed oczami salon lub sypialnie. Jednak nie są to jedyne miejsca, w których możemy wykorzystać dywany wełniane. Warto łamać schematy i wykorzystywać je w pomieszczeniach, w których dywany na pierwszy rzut oka się nie sprawdzą. Tak jest, chociażby w przypadku kuchni. Wiele osób może odstraszać widok tego elementu w kuchni, a w szczególności częsta konieczność jego czyszczenia. Jednak obie te wątpliwości można szybko rozwiać. Dywan wełniany w kuchni wcale nie będzie tak szybko się brudził jak nam się wydaje. Zaletą dywanu wełnianego jest możliwość prania. Jeśli więc już powstaną na jego powierzchni zabrudzenia, możesz szybko się ich pozbyć. Wełniany dywan w kuchni sprawia, że pomieszczenie to wydaje się znacznie przytulniejsze, a zabieg ten z pewnością jest celem wielu osób. W końcu kuchnia to serce naszego domu.

Dywany wełniane – na jaki rozmiar postawić?

To, na jaki rozmiar dywanu wełnianego się zdecydujesz, uzależnione jest od wielu czynników. Jeśli planujesz umieścić go w sypialni, gdzie zależy Ci na stworzeniu przytulnej atmosfery, strzałem w dziesiątkę będzie dywan niemal na całą powierzchnię podłogi. Z kolei w kuchni sprawdzi się niewielki dywanik wełniany, który możesz umieścić tuż obok nóżek stołu. Dzięki temu każdy posiłek będzie dużo przyjemniejszy, gdy postawisz bose stopy na miękkim, wełnianym dywanie.