Ręczna przecinarka taśmowa – do jakich zadań możesz ją wykorzystać?

W tym tekście przeanalizujemy ręczne maszyny tnące za pomocą taśmy. Dlaczego warto je mieć? Gdzie możemy zastosować takie urządzenia i czy w domowym warsztacie znajdą swoje zastosowanie? Zapraszamy serdecznie do lektury!

Przecinarka taśmowa występuje w różnych wariantach – od mobilnych po stacjonarnych. Zajmijmy się teraz ręcznymi przecinarkami, które można przenieść z łatwością z warsztatu w inne miejsce. Z jakiego powodu warto zainwestować w taką piłę?

Dlaczego warto mieć ręczną przecinarkę taśmową?

Zacznijmy od tego, że pilarki taśmowe mają ogromne zalety. Są bardziej precyzyjne niż szlifierki kątowe, umożliwiają dłuższe cięcie i błyskawiczną pracę w przeciwieństwie do ręcznych, wymagających użycia siły urządzeń.

Jednym z typów takich pilarek są przecinarki taśmowe ręczne. Wymagają trzymania urządzenia w czasie cięcia i działają podobnie do wyrzynarek. Ich ogromną zaletą jest mobilność – można je spokojnie przetransportować z miejsca na miejsce. Świetnie sprawdzą się w warunkach terenowych, gdy metal trzeba podciąć np. na zewnątrz, a nie w samym warsztacie. To urządzenia do zastosowania np. w budownictwie.

Gdzie zastosujemy pilarki ręczne?

Taśmowe przecinarki zastosujemy też w mechanice i blacharstwie samochodowym, a także w kwestiach prywatnych, gdy nie mamy do dyspozycji ogromnego warsztatu lub garażu. Warto mieć bowiem świadomość, że urządzenia stacjonarne zajmują dużo miejsca.

Czy amator majsterkowania powinien zainwestować w taką pilarkę?

Zdecydowanie tak! Jeżeli zastanawiasz się pomiędzy tradycyjną piłą, a taśmowym urządzeniem, to pamiętaj, że ta druga jest bardziej precyzyjna i ma większą moc w stosunku do tego, co potrafi sprzęt tradycyjny podobnej klasy cenowej. Sprawdzi się między innymi gdy będziesz tworzył huśtawkę dla dzieci na działkę czy zaczniesz ciąć rurki metalowe z przeznaczeniem na doprowadzenie wody do ogrodu. To z pewnością sprzęt warsztatowy, który jest warty Twojej inwestycji!