Dlaczego warto mieć firmowego bloga?

W dzisiejszych czasach content marketing cieszy się coraz większą popularnością. To spowodowało, że wiele firm decyduje się na założenie firmowego bloga. Czy jest on faktycznie potrzebny? Czy naprawdę warto go mieć?

Blog buduje więź z klientem

Profesjonalny blog seo to miejsce w sieci, w którym przedsiębiorca może spotkać się ze swoimi klientami i w ten łatwy sposób poznać ich oczekiwania i potrzeby. Dzięki temu może również zorientować się, co w ogóle ich interesuje. Odbiorcy z pewnością łatwiej zapamiętają stronę, a także będą często na nią zaglądać. Być może po to, by tylko uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, a może w celu poszukiwania inspiracji. Niewątpliwie blog skutecznie buduje więź z klientem. Dlatego chociażby z tego powodu warto zdecydować się na utworzenie go. To świetne miejsce na nieco obszerniejsze odpowiadanie na najczęściej zadawane pytania i rozwiewanie wątpliwości klientów.

Wartościowa treść wspomaga pozycjonowanie strony

Bez względu na to, czy firma oferuje jakiś produkt, czy usługę, może pisać o tym na swoim blogu. Może nawet skupić się na całej branży. Ważne jest to, aby autor występował w roli eksperta. Tworzył poradniki lub artykuły informacyjne i zamieszczał je regularnie. Merytoryczna treść może okazać się bardzo przydatna dla klientów i pozostałych internautów, którzy akurat interesują się daną tematyką. Wzbogacona słowami kluczowymi będzie automatycznie pozycjonowała stronę firmową. Wystarczy tylko frazy te w odpowiedni sposób podlinkować. Tak więc blog pozycjonujący stronę to świetna sprawa. Doskonały sposób na poprawę pozycji strony firmowej i popularność samej firmy.

Jak prowadzić bloga, by przynosił firmie korzyści?

Właściwie nie ma przepisu na to, jak prowadzić bloga, aby przynosił wyłącznie same korzyści. Wiele zależy od tematyki i tym samym branży, w jakiej działa firma. Czasem wystarczy tylko regularnie publikować dobrej jakości artykuły. Niekiedy trzeba postarać się nieco bardziej. Jeśli ktoś nie za bardzo zna się na prowadzeniu blogów tematycznych czy typowo firmowych, powinien zlecić to zadanie specjalistom. Teraz łatwo jest znaleźć firmę, która specjalizuje się nie tylko w pisaniu artykułów, ale również ich publikowaniu. Dodatkowo tworzy blogi oraz je pozycjonuje. Taką ofertę najczęściej mają agencje reklamowe i te, które zajmują się dosłownie copywritingiem. Co najważniejsze, nie musi to być specjalista z miasta, w którym działa firma.

Niewątpliwie blog firmowy to świetny sposób na nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi klientami i utrzymywanie kontaktów z obecnymi już klientami. To również doskonałe miejsce na to, by wykazać się wiedzą w branży, w jakiej się działa. Dzięki takiej dodatkowej stronie można lepiej zrozumieć potrzeby klientów i poznać ich zdanie na temat swojej firmy. Warto w związku z tym poważnie zastanowić się nad takim blogiem. Koszty utrzymania go są minimalne, a korzyści z posiadania go jest naprawdę wiele. I nie ma znaczenia czy ktoś zajmuje się sprzedażą produktów, czy świadczeniem usług i w jakiej branży działa.

SEM ASSISTANT Mateusz Kozłowski
ul. Opoczyńska 9/5
02-522 Warszawa
NIP 5711652076
WWW http://mateuszkozlowski.pl